Eibach Pro-Spacer System 25mm Spacer - 2015 Ford Mustang Ecoboost / V6 / GT - S90-4-25-063
Image is a representation of this item.
Actual item may vary.
Item#:
EIBS90-4-25-063
(No reviews yet) Write a Review
UPC:
Availability:
Regularly stocked product
Category:
Wheel and Tire Accessories>Wheel Spacers & Adapters
Core:
N
LTL:
N
MPN:
S90-4-25-063
Product ID:
Proposition 65:
Y
Clearance Item:
Spacers can only be used with wheels that have cut-outs (facing the hub) to clear the stock studs. Please check as follows: Original stud length (i.e. 35mm) minus spacer-thickness (i.e. 25mm) = 10mm excess stud length. The cut-out should have a depth of 11mm.